Historia

Kościół Uliczny to inicjatywa grupy warszawskich chrześcijan, których pragnieniem jest niesienie dobrej nowiny najuboższym i bezdomnym (ale nie tylko!).

W każdą środę przy metrze centrum, w kościele "bez ścian i drzwi" chrześcijanie uwielbiają Boga, głoszą Jego Słowo i niosą praktyczną pomoc potrzebującym poprzez wydawanie gorących posiłków i pomaganie w wyjściu z uzależnienia.

Street working rozpoczął się w 2006 roku z inicjatywy ludzi z KBwCh w Warszawie których pragnieniem było docieranie z ewangelią do osób bezdomnych.

W 2009 roku liderem służby został Paweł Bukała. Obecnie zaangażowani są w nią chrześcijanie z siedemnastu warszawskich wspólnot (grupa ta wciąż się powiększa).

1 września 2010 roku Kościół Uliczny przeprowadził pierwsze nabożeństwo "na ulicy". Współorganizatorem pierwszego spotkania był Artur Pawłowski lider Street Church w Calgary w Kanadzie.

Występowały z nami takie zespoły i Kościoły jak:

• No Longer Music,
  • Kościół Namiot Dawida,

i wiele wiele innych.

Cele Kościoła

Organizujemy cotygodniowe spotkanie Kościoła Ulicznego w środy o godz. 19.00 przy Metrze Centrum w Warszawie podczas których dzielimy się Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie oraz rozdajemy ciepłe posiłki.

Naszą wizją jest podnoszenie bezdomnych z ich beznadziejnego stanu, w którym tkwią. Chcemy pomóc im wyjść z uzależnień, pragniemy im dodać motywacji do życia i natchnąć nadzieją oraz pomóc im odnaleźć cel i sens życia w Jezusie Chrystusie.

Zorganizowaliśmy do tej pory dwie Ogólnopolskie konferencje Kościołów Ulicznych.

Historia ruchu Kościołów Ulicznych w Polsce

• 2010 – KU w Warszawie, każda środa w godz. 19,00-21,00; Patelnia Metro Centrum.
  • 2011 – Uruchomienie pierwszego ewangelicznego ośrodka terapeutycznego dla osób bezdomnych i uzależnionych w Warszawie pod nazwą „Nowy Początek”. www.nowypoczatek.org
  • 2012 – KU w Szczecinie, (środa – 18.00)
  • 2014 – KU w Poznaniu,
  • 2014 – KU w Gdańsku,
  • 2015 – KU w Białymstoku,
  • 2015 – KU w Ostrowie Wielkopolskim,
  • 2015 – KU w Krakowie,
  • 2015 – KU w Opolu,
  • 2016 – KU w Malborku,
  • 2016 – KU w Lublinie,
  • 2016 – Powstanie hostelu terapeutycznego pod nazwą „Nowy Początek” dla osób bezdomnych i uzależnionych – https://pl-pl.facebook.com/pg/Hostel-Nowy-Pocz%C4%85tek-Warszawa-132801620154758/posts/
  • 2017 – KU w Gorzowie Wielkopolskim,
  • 2017 – KU w Augustowie,
  • 2018 – KU w Kaliszu.

Zachęcamy

Kościół Uliczny składa się z ludzi takich jak Ty. Każda osoba zainteresowana ma tę samą pasję aby dotrzeć do zgubionych. W służbę Kościoła Ulicznego zaangażowanych jest wiele osób. Są to osoby które głoszą ewangelię, prowadzą uwielbienie, modlą się, rozdają posiłki, są zaangażowane w dowożenie bezdomnych i uzależnionych do ośrodka Nowy Początek (www.nowypoczatek.org) oraz w całej Polsce.